Зберігання та транспортування медичних пиявок

Умови транспортування п'явок. 

 

Перевезення у воді. 

Для перевезення п'явок в інше місто ж/д або авто- транспортом зі загальною  тривалістю не більше чим 6-8 годин, п’явки упаковуються в пластикову тару (1л відерце)  з розрахунку 100 шт/ 0,75 літр води, куди поміщається волога губка для того, аби пявки могли линяти (тобто скидати з себе шкірку), і на тілі не утворювались перетинки. Цей спосіб зручний тим, що п'явок після перевезення  необхідно просто висадити у воду у більшу тару (бажано скляну).

 

Перевезення у торфі. 

В торф упаковують велику кількість п'явок для тривалого перевезення. П'явок поміщають у зволожений торф, і переміщають в бязеві мішки, обертають ватою, а потім закривають у картонній коробці. У торфі п'явки можуть перенести дорогу тривалістю до 7 днів. Мінус даної упаковки в тому, що п'явок при отриманні слід відмивати від торфу.

 

Захворювання п’явок після транспортування

Після отримання п’явок на почті, з поїзда чи автобуса, їх необхідно негайно розділити від торфу (якщо п’явка  відправлялась у торфі) та помістити у воду, якщо ж транспортувалась у воді, то помістити у відстояну воду, але у більшу посудину, мертвих та тих, що мляво рухаються відділити від здорових. Усі хвороби п’явок пов’язані із поганим доглядом (невчасна заміна води), або ж поганим транспортуванням, яке інколи залежить від погоди, адже п’явки бояться високої температури і можуть бути пересушеними під час транспортування. Найсприятливіший період для транспортування - від початку вересня - до  середини травня.

 

 

 

Умови зберігання медичної п’явки.

1) Приміщення для зберігання медичних п’явок повинно бути природного освітлення або ж напівзатемненим, без попадання прямих сонячних променів. Не допускається різких коливань температури, так як це викликає загибель п’явок.

2) Тримати п’явки в аптеці необхідно в широкогорлих скляних посудинах з розрахунку не більше чим 100 особин в 3л тарі.

3) Для попередження розповзання п’явок посуд покривають щільною бязевою серветкою та туго обв’язують шпагатом або резинкою, або ж закривають тару капроновою кришкою, попередньо зробивши отвори у ній задля того аби п’явка не задихнулась.

4) Медичні п’явки зберігаються в прохолодному місці при температурі від +2- +20 ºС, можуть зберігатися в холодильнику, але без різких запахів ліків.

5) Вода для вмісту п’явок повинна бути чистою, вільною від хлору, перекисних сполук, солей важких металів, механічних забруднень, мати кімнатну температуру. Воду в посуді необхідно змінювати 1 раз в 3 – 4 дні.  При озеленінні води та збільшенні продуктів життєдіяльності п’явок у жарку погоду воду слід міняти 1 – 2 рази на день.

6)Заміна води:

а) Шийку посудини покривають сіточкою і обтягують резинкою, перевертають посудину догори дном і зливають воду;

б) Сіточку, на якій залишився слиз та продукти життєдіяльності п’явок ретельно промивають під проточною водою, після цього в посудину заливають заздалегідь відстояну воду не менше чим 2 доби на 1/3 її об’єму, і ще раз зливають воду, ретельно промиваючи посудину.

в) після цих процедур заливається відстояна вода, посудина  накривається бязевою серветкою і обв’язується резинкою, або ж накривається капроновою кришкою з отворами.

г) відстояна вода при заміні повинна бути тої температури що й вода у посудині з п’явками, при різких перепадах температури води п’явка може захворіти і загинути.

7) Для оберігання п'явок від хвороб потрібно слідкувати за тим, щоби у посудині не було мертвих особин п'явки, а також хворих, які рухаються мляво або згортаються у клубок, їх потрібно відділити від здорових і помістити в іншу посудину на карантин, бо одна хвора може заразити всіх інших п'явок в посудині.